У Тернополі партія “Сободи” і корупція одне ціле

Тернополяни пам’ятають гучну справу одіозного свободівця заступника міського голови хабарника та деребанщика комунальної землі Володимира Камінського. Те, що пан Камінський відбувся легким переляком є доказом того, що не має в Україні такого правоохоронного органу та суду, щоб встояти перед магічною силою долара, а тому пан Камінський і надалі спокійно “бізнесує“у Тернополі.

 

Так, нещодавно  в Тернопільському міськрайонному суді відбулося засідання по справі депутата міської ради, “свободівки” Галини Гевко, яка знехтувала законодавством і зі спокійною душею проголосувала “за” продовження договорів оренди комунального майна і собі, і чоловікові.


Передмова…

Нагадаємо, ще в квітні депутати міськради безкоштовно роздавали в оренду чимало комунальних квадратних метрів. Зокрема отримали погодження на продовження безоплатної оренди суб’єкти господарської діяльності, що обслуговують житловий фонд міста. Говорячи простіше – ЖЕКи.

До переліку щасливчиків якраз і потрапили ЖЕКи, до яких має безпосереднє відношення депутат міської ради Тернополя, віднедавна голова комісії з питань ЖКГ від ВО “Свобода” Галина Гевко та її чоловік Степан Гевко.

Мова йде про ПП “Благоустрій” та ПП “Люкс”, яким сумарно на сесії надали 8 (!) приміщень різної площі: від 15, 7 кв.м. до 449,9 кв.м (протокол засідань сесії можна переглянути на сайті міськради).

Згідно даних Єдиного державного реєстру фізичних та юридичних осіб, засновником та кінцевим бенефіціантом ПП “Благоустрій” є безпосередньо Гевко Галина, а згідно тих же реєстрів засновником ПП “Люкс” є чоловік Галини Орестівни – Степан Гевко.

Звісно, народній обраниці ніщо не забороняє вести підприємницьку діяльність. Та допоки це не створює прямого конфлікту інтересів, що тягне за собою відповідальність перед законом. Депутат, приміром, не може голосувати за питання, яке стосується його бізнесу.

Та, чомусь, Галина Гевко знехтувала законодавством і зі спокійною душею проголосувала “за” продовження договору оренди комунального майна і собі, і чоловікові. Згідно закону це тягне за собою накладення штрафу від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відправили на доопрацювання

Варто наголосити, що це уже було не перше засідання по справі Галини Гевко, однак два попередні слухання були змушені перенести через відсутність депутатки. Цікаво, що захищати у суді головну “свободівську” ЖЕКівку зголосився сам голова фракції ВО “Свобода” у міськраді, депутат Назар Редьква.

– Ми вважаємо, що не вказано час вчинення адміністративного правопорушення, не підписаний протокол. До усунення недоліків, розгляд справи є неможливим,- переконував суддю її однопартієць, лідер фракції “Свобода” в міськраді Назар Редьква.

На його думку, Галині Гевко не належним чином повідомили про те, що вона “нароздавала” сама собі комунального майна, а тому складений протокол слід відправити на доопрацювання. З цим категорично не погодився представник прокуратури.

– Згідно протоколу чітко видно зафіксований час та місце вчинення правопорушення є зафіксовані. Ніби то не повідомили орган, в якому посадова особа працює, в даному випадку орган місцевого самоврядування ТМР. Та згідно вимог кодексу “Про адміністративне правопорушення” є обов’язок надіслати органу, де працював правопорушник. Та обов’язку органу, який складає протокол, долучати таке повідомлення немає. Більше того, його наявність в адміністративний справі ніяк не впливає на обставини, які підлягають доведенню в ході розгляду справи, – зазначив представник прокуратури.

Та попри, здавалося б, змістовні аргументи прокуратури, суддя прийняв рішення на користь Галини Гевко та відправив матеріали справи на доопрацювання. Слід відзначити важливий момент. На сайті суду зазвичай оприлюднюють усі справи, слухання яких заплановане на той чи інший день. Проте справу пані депутата Гевко, чомусь, приховували від “людського ока”, адже про жодне засідання не повідомляли на сайті.

Зважаючи на вище сказане, хоч і представники прокуратури пообіцяли найближчим часом усунути недоліки в документах, здається, що рішення суду, принаймні для однієї із сторін уже відоме.

Та й чому дивуватися, коли в Тернополі стала звичною практика “неписаних законів” для місцевої “Свободи”…

Джерело: http://status-info.com.ua

P.S.

Галина Гевко та її сім’я працюють у сфері ЖКГ. Син працює директором ПП “Екотерн”, що займається вивезенням сміття. У відкритті офісу “Екотерн” взяв участь навіть міський голова. Подружжя Гевко заснували та очолюють приватні ЖЕКи, Степан Гевко – ПП “Люкс”, Галина Гевко – ПП “Благоустрій”. Відповідно, тут може мати місце конфлікт інтересів, адже депутатка приймає рішення, що стосуються благоустрою, працюючи в комісії з питань ЖКГ, до того ж 20 липня на останній сесії ради її обрали головою комісії.

Зазначимо, що Гевко не задекларувала всі підприємства, які належать її сім’ї. Якщо вірити декларації, Степан Гевко – чоловік депутатки є бенефіціаром лише ПП “Люкс”.

Проте, згідно з реєстром юридичних осіб, він є також засновником та директором підприємства “ЛІФТ-СЕРВІС”. Не задекларувала Гевко і дочірні підприємства ПП “Люкс”, де її чоловік є бенефіціаром – “Люкс-1”, “Люкс-2”, “Люкс-3”, “Люкс-4”, “Люкс-Житло” та “Люкс-Житло-1”.

Поряд з цим Галина Гевко не вказала 2 дочірні підприємства ПП “Благоустрій” – “Благоустрій-1” та “Благоустрій-2”.

Приховані в декларації доходи, автівки та будинок чоловіка пані депутата

Сукупний дохід сім’ї Галини Гевко у 2016 р. склав 712 тис. грн, що майже у 4 рази менше, ніж у 2014 р. Тоді лише дохід чоловіка депутатки Степана Гевка був близько 2 млн грн. За рахунок цього вона у 2014 р. зайняла перше місце у ТОПі депутатів з найбільшими доходами.

Зверніть увагу!

Тернопільський “Аль Капоне” живе не за законом, а за своїми правилами

  “Будівельний ринок  в Україні захоплений системою, яка живе не за законом, а за своїми …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *