У Тернополі в Галицькому коледжі під керівництвом Марії Баб`юк процвітає безкарна корупція

Під час моніторингу відкритих джерел інформації встановлено, що з 2010 року по даний час правоохоронними органами відносно посадових осіб Галицького коледжу було порушено три кримінальні справи, а саме:

1. Слідчим відділом УСБУ в Тернопільській області порушено кримінальну справу № 317 за фактом заволодіння службовими особами Галицького інституту імені В. Чорновола м. Тернопіль, за попередньою змовою із службовими особами Тернопільської міської ради грошовими коштами міського бюджету у великих розмірах, шляхом зловживання своїм службовим становищем, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України. (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинено у великих розмірах).
Досудовим слідством встановлено, що протягом 2005-2010 рр. службові особи інституту, знаючи що вказаний навчальний заклад у відповідності до одержаних ліцензій та сертифікатів про акредитацію спеціальностей, є вищим навчальним закладом ІІ-го рівня акредитації, складали та подавали у Тернопільську міську раду для затвердження і виділення грошових коштів з міського бюджету штатні розписи із завищеними посадовими окладами працівників, як для вищого навчального закладу ІІІ-го рівня акредитації.
Надалі службові особи Галицького інституту, не надаючи послуг з підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліста та магістра, не маючи для цього ліцензії Міністерства освіти й науки України, сертифікату про акредитацію за ІІІ-ім рівнем жодної спеціальності (напряму), на підставі зазначених штатних розписів, із внесеними неправдивими відомостями, щодо посадових окладів, за попередньою змовою зі службовими особами Тернопільської міської ради, безпідставно отримували з бюджету м. Тернополя грошові кошти для виплати заробітної плати в завищених розмірах, як для вищого навчального закладу ІІІ-го рівня акредитації.
Всього, у період з 2005 року до 2010 року службові особи вказаного інституту за попередньою змовою зі службовими особами Тернопільської міської ради безпідставно одержали з бюджету м. Тернополя грошових коштів на суму 159 504 грн. 30 коп., чим завдали збитків міському бюджету на вказану суму. Незаконно отримані шляхом зловживання своїм службовим становищем бюджетні кошти службові особи даного вищого навчального закладу використали на власний розсуд.
08.11.2012 року кримінальна справа №317 з УСБУ в Тернопільській області направлена в Прокуратуру Тернопільської області для прийняття процесуального рішення, однак згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень (http://www.reyestr.court.gov.ua/) відсутні будь-які відомості про направлення даного кримінального провадження в суд. Про прийняте рішення прокуратурою та судом буде повідомлено пізніше.

2. УБОЗ УМВС України в Тернопільській області порушено кримінальну справу №1200441 від 05.08.2010 року за фактом торгівлі людьми відносно посадових осіб Галицького інституту ім. В’ячеслава Чорновола, які під виглядом навчальної практики вивезли за межі України майже півсотні студентів з метою їх незаконної трудової експлуатації та дана кримінальна справа 30.06.2011 року направлена до суду з обвинувальним актом. Про прийняте рішення судом буде повідомлено пізніше.

3. Кримінальне провадження №12017210000000192 від 9 червня 2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.191, ч. 3 ст. 358 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що працівниками УСБУ в Тернопільській області виявлено факт привласнення коштів шляхом зловживання службовим становищем з боку директора Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола Баб’юк М.П. Остання використовує підроблений диплом кандидата фізико-математичних наук серії ДК № 002405 (рішення президії Вищої атестаційної комісії України від 13.01.1999 року, протокол №22-07/1) для отримання вищих посад та відповідних надбавок.
За вказаними даними, президія Вищої атестаційної комісії України не розглядала і не приймала відповідного рішення про присудження Баб’юк М.П. вищезазначеного наукового ступеня.
Згідно листів Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування в матеріалах президії Вищої атестаційної комісії України від 13 січня 1999 року містяться чотири постанови про видачу дипломів кандидата фізико-математичних наук з № 20-07/1 по № 23-07/1. Цими постановами, у тому числі постановою № 22-07/1 у вказаному дипломі Баб’юк М.П. не приймалося рішення про видачу диплома кандидата фізико-математичних наук Баб’юк М.П.

Під час ревізій фінансово-господарської діяльності Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола (Галицького інституту ім. В’ячеслава Чорновола) Державною фінансовою інспекцією виявлено ряд зловживань зокрема в 2013 році встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат на загальну суму 188 тис. грн., в 2015 році виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат на загальну суму 110,7 тис. грн. Матеріали перевірки були передані в правоохоронні органи.

Закономірне питання чи може займати посаду директора людина відносно якої порушено стільки кримінальних справ за тяжкими статтями кримінального кодексу України. за  керівництва  якої  проявляються систематичні  фінансові зловживання понад 100 тис. грн..??????????????????.Мабуть,що можна,будучи депутатом міської ради від партії”Свобода” у команді міського голови Надала Сергія Віталійовича.

Зверніть увагу!

Скандально відомого активіста на Тернопільщині побили на приватній території кінної ферми

Скандально відомого активіста Романа Довбенка побили на приватній території кінної ферми в селі Переволока Чортківського …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *