Щоб встигнути до кінця каденції, міський голова Тернополя придумує все нові й нові катастрофи


Пам’ятаєте трьох мавп, де одна нічого не бачить, друга нічого не чує, третя нічого не каже? Така ж ситуація в Тернополі з поліцією, прокуратурою і громадським сектором. Та якщо останні не мають змоги притягнути до кримінальної відповідальності, бо лише рвуться до влади, то поліція і прокуратура – реальні каральні органи діючої влади.

Сьогодні спробуємо розібратися в діяльності чи то бездіяльності начальника поліції Тернополя, заодно члена виконкому Тернопільської міської ради – Гаврилюка, не того що козак, а того що приховує свої статки від декларування (про це згодом). Тож почнемо розповідь з бандформування, яке розкрадає землі громади Тернополя – виконкому, а точніше з ватажка – мера.

Чим більше катастроф тим більша ймовірність зайти на ще один термін мерства. Адже прихильників у Надала Сергія Віталійовича більше ніж невдоволених його бурхливою діяльністю. Пан Надал і лояльні до нього депутати, особливо практикують земельні афери. У парку Національного Відродження — соціально — спортивний центр, у ПК «Березіль» — культурно-мистецький центр, у сквері по вулиці Миру багатоповерхівка тощо,  а тепер добралися і до парку Шевченка. Не пошкодував мер, навіть дерев вздовж центральних вулиць. Без дозволу громади міста, без актів погодження та дозволів Державної екологічної інспекції, сотні здорових дерев перетворили на стовбури. 

В деяких  залишилися тільки пеньки. Поки тернополяни обурюються і думають як організувати спротив, дерева продовжують обрізати за такою ж методикою, навіть після того як розпустилося листя. Те, що ми зараз бачимо в обрізі дерев, — це вандалізм і злочин. Слід зазначити, що з бюджетних коштів на обрізання одного дерева в середньому виділяють від 200 до 1000 гривень. Отже, користь від скаліченого дерева мають лише колишні ЖЕКи чи ОСББ, за обрізання у парках відповідає КП «Об’єднання парку культури та відпочинку Тернополя», вуличних насаджень — ТДВ «Зелене господарство», технічний нагляд здійснює відділ технагляду.

 Та треба відзначити, що правоохоронні органи й прокуратура також лукавлять, покриваючи друзів-забудовників та депутатів.
Яскравим прикладом протидії громадським інтересам місцевою поліцією є знищення  зеленої зони по вул. 15 Квітня (21 дерево), та зведення капітальної суцільної споруди понад 100-кв. м. на підставі паспорта прив’язки для розміщення тимчасової споруди Пастирською М.К., яка є співзасновницею бару «Файне місто» та наближеною людиною до Романа Заставного. Понад рік  ГО «Громадський спротив корупції» надсилало запити та звернення в усі можливі інстанції. Реакції ніякої, як за вирізані дерева, так і за проведення будівельних робіт на ділянці яка відноситься до зеленої зони. Поліція, прокуратура та міська рада не тільки не бачать знищення зеленої зони та зрізки дерев, а навіть не вбачають за порушення зведення в зелених зонах капітальних споруд маючи на руках лише строковий сервітут та паспорт прив’язки на розміщення тимчасової споруди. Питання — чому в прокуратурі вперто не помічають злочинів попри заяви ГО «Громадський спротив корупції»? Керівництво правоохоронних органів області втягнуто в кримінальні оборудки мером.


Водночас, громадськість міста звинувачує правоохоронні органи та прокуратуру у кришуванні незаконних забудов та лобіюванні інтересів забудовників.. В прокуратурі закривають справи які були відкриті за запитами активістів щодо порушень, які вчинили забудовники у сфері містобудівної діяльності. Натомість шиють справи де фігурують імена протестувальників та активістів.

Не менш важливу роль відіграють і судді, які переважно приймають рішення на користь забудовників. Зокрема, ручний суддя Олександр Дуда, який ухвалою суду фактично дав згоду на забудову біля «Березолю». Варто нагадати, що саме міський голова Сергій Надал, з величезним спротивом громади протягнув разом із падкими до легкої наживи депутатами скандальні зміни до Генплану у 2017 році, після яких стали можливими забудови парків, у тому числі й там, де планується так званий відпочинковий комплекс у парку Шевченка.

Щоправда, Сергій  Надал таки думає відігратися. Спочатку в міській раді заявляють, що ордер на видалення дерев не видавали, тому зрізання вважається незаконним. За фактом зрізання дерев КП «Об’єднання парків культури й відпочинку м. Тернополя» подало заяву в поліцію з метою встановлення невідомих осіб, що здійснювали зрізання дерев та притягнення їх до відповідальності згідно з чинним законодавством України. Однак досі результатів перевірки з боку поліції оприлюднено не було. А згодом, 2 травня на сайті ТМР з’явилося повідомлення про громадські обговорення.

Стає зрозуміло, що це все реалізація комерційних проектів в яких особисто зацікавлені перші особи Тернополя, тому на ефективну реакцію правоохоронців годі сподіватися.

      У Тернополі склалася така ситуація, що небайдужі тернополяни стали заручниками такого собі злочинного замкнутого кола, де правоохоронні органи, прокуратура, суди виконують волю мера усунення громадськості від будь якого контролю за органами місцевого самоврядування.

 P/S. Документальне підтвердження  бездіяльності поліції та покривання правопорушень  на прикладі зрізки 21 дерева по вул 15 Квітня, викладаємо. 

Відписка із поліції, що до них   не надходив лист із повідомленням від Державної екологічної інспекції у Тернопільській області  про злочин  – не відповідає дійсності. Лист від екологічної інспекції про недостовірність наданої поліцією інформації надається.

 

 

 

 

Зверніть увагу!

В Україні скасують статус “обмежено придатний”

Вже цього тижня, 4 травня 2024 року, набирає чинності закон про забезпечення прав військових на …

5 коментарів

  1. А чому Ви не пишете про бар мера «Назарія», що в парку Шевченка ??
    Про те що там в наглу зробили заїзд навпроти обл. ради і машини їздять без проблем по парку в генделик на розваги з оковитою!!!

    • Доброго дня. Опишіть ситуацію ми викладемо. Ми не можемо самостійно охопити всю бурхливу діяльнісь мера Тернополя.

    • А де там такий заїзд, якщо не секрет?

  2. На 15 квітня продовжують будувати капітальні споруди. Метрів 150 від згаданої в статті споруди побудували таку саму, вирізавши 5 туй та 6 кущів самшита, знищивши газон на площі кількасот м кв. Схема та сама – сервітут на тимчасову споруду, зводять капітальну. Факт вилучення зелених насаджень є документально зафіксований. Наразі чекаю відповіді від міськради, хоча передбачаю, яка вона буде 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *