Червона зона для Тернополя – як він туди потрапив і чи скоро вийде?

Червона зона для Тернополя – як він туди потрапив і чи скоро вийде? Насправді «файне місто» нічим не відрізняється від решти України – за винятком того, що тут є можливість проводити тестування на COVID, і тернопільська лабораторія стала ключовою точкою для сусідніх областей – Львівської та Хмельницької. Люди ж тут такі ж, як і в інших регіонах – зі своїми плюсами й страхами щодо епідемії.У масштабах України Тернопіль прогримів кілька разів. Вперше це трапилось, коли до санаторію в Микулинцях, де є можливість приймати людей для ізоляції, хотіли привезти українців з Уханя. Однак цього не зробили, бо влада не змогла належним чином донести інформацію, що таке ізоляція, чим це відрізняється від обсервації інфікованих громадян тощо.

Наслідком цього стало те, що Тернопільщина «прославилась», і це було ще до Нових Санжар. Тернопіль завдяки коронавірусу став відомим не з кращого боку. І це недопрацювання виконавчої влади, обласного керівництва – зокрема, голови облдержадміністрації.

Його красиво «попросили» з посади, і новий очільник ОДА, враховуючи помилки попереднього, вирішив діяти жорсткіше і почав активно використовувати адмінресурс. Що відбулося? У Тернополі, як і в усій Україні, були створені штаби по боротьбі з COVID-19. Керівником штабу, теж як усюди, призначають головного санітарного лікаря області, який підпорядковується головному санлікарю України. Тобто прямої залежності від голови адміністрації чи начальника ДОЗ він не має. Це нібито незалежна особа, яка підпорядковується Києву.

З іншого боку, структурою, яка передає до столиці інформацію, за якою визначається зонування – червона, помаранчева, жовта чи зелена – є Департамент охорони здоров’я. І тут очільник області Володимир Труш вирішив показати «сильну руку», після невдалої спроби керувати від попереднього очільника області, і вдався до маніпуляцій цифрами.

Якщо спиратись на показники захворюваності від ДОЗ – а це амбулаторне лікування і стаціонар – то за цими даними Тернопіль та область демонстрували показники, що не давали можливості перевести регіон до червоної зони.

Що робить пан Труш? Він дає вказівку, і головний санітарний лікар за кілька днів до власної відпустки проводить більшу кількість тестувань. Відповідно, якщо проводиться більша кількість тестувань, то виявляється й більша кількість захворювань. Цю інформацію подають на Київ, і там радо вносять Тернопіль до червоної зони.

Звісно, ми до цього вже звикли і більше не боїмося словосполучення «червона зона». Але на той момент було зроблено дуже неприємну річ – припинення залізничного сполучення з містом Тернопіль. Тобто з міста зробили якийсь анклав чи навіть гетто, а тернополян оголосили ледь не чумними і позбавили жителів, які на момент оголошення червоної зони перебували за межами міста, можливості повернутись додому.

Я не знаю, з яким режимом якої тоталітарної чи диктаторської країни це можна порівняти. Але голова ОДА Володимир Труш перегнув палицю. Тернопільщина зреагувала – і громадськість, і депутатський корпус, і мер міста висловили свою думку. Сказали, що це неправильно, що Тернопіль в змозі протидіяти COVID-19 не гірше, а може й краще за сусідні регіони, і досягли певного балансу.

Тоді починається навчальний період – після вимушених затяжних канікул діти мають іти до школи. І знову запроваджують червоний рівень. Володимир Труш стверджує: школи й садочки не мають працювати. За його словами, керівники міста – мер і міськвиконком – свідомо зробили так, аби тернополяни заразились! Нібито святкування Дня Незалежності й Дня міста стало причиною зростання захворюваності.

Місто відреагувало своєрідно, сказавши: ми визнаємо важку ситуацію та необхідність боротись із вірусом через масковий режим та посилення особистої гігієни, але діти підуть до школи. Тому що діти, згідно з Конституцією, мають право на отримання освіти.

Що тоді робить Труш, який пішов на лікарняний, бо захворів на COVID-19? Дає вказівку силовикам пройтися закладами освіти, зафіксувати порушення постанови Кабміну. Діти йдуть до школи – за ними йде поліція. Поліцейські заходять до директорів, і на всіх директорів тернопільських шкіл складають акти, штрафи за порушення карантинного режиму.

Якби ми жили в якійсь іншій країні, де люди не мають ані розуму, ані честі, ані пам’яті, можливо, це зійшло б із рук. Але, враховуючи, що ми живемо в цивілізованій державі, і що більшість країн, які пережили і першу, і другу хвилі епідемії, все рівно дають дітям можливість навчатися з відповідними заходами – масковим режимом, соціальною дистанцією, власною гігієною – те, що зробив Труш, є винятково політичним ходом, помстою.

Він хоче показати, хто тут «тато». Що він один тут – Д’Артаньян, а всі інші – погані. Захоче – зачинить торгово-розважальні комплекси, захоче – зачинить школи, садочки й університети. Захоче – відкриє, якщо міська влада і тернополяни прогнуться й оголосять його рятівником. Але справа в тім, що Труша як ніхто не сприймав, так і не сприймає, і сприймати не буде.

Тому що керівника, який у важкий час ховається за спинами жінок – маю на увазі головного санлікаря, на яку спихнули всю катавасію з запровадженням червоного рівня – який спершу нібито хворіє на COVID, але за два дні до приїзду Президента терміново одужує, поважати досить складно. І варто детальніше розібратись, чому це робиться.

А робиться це з простих причин. Коли на сесії облради порушили питання стосовно компенсації коштів вчителям і медикам за роботу у важких умовах у період карантину, пан Труш не прийшов на засідання. Коли депутати винесли питання про висунення йому недовіри, він з’явився зі словами: «Поки ви тут займаєтесь дурницями (це звернення голови ОДА до депутатів обласної ради!), я їздив до геронтологічної лікарні і дивився, яка там ситуація».

Тобто питання фінансування тисяч вчителів, лікарів є менш важливим, ніж передвиборча піар-поїздка голови ОДА до геронтологічного відділення, де добувають віку старенькі.

Така хамська поведінка зрозуміла, тому що людина – «парашутист», він приїхав з іншої області, і йому тут не жити: приїхав, нагадив і поїхав собі. І вкрай неприємно, що Київ, зокрема Офіс Президента, Кабмін, Генпрокуратура та ДБР не займаються оцими протиправними діями голови ОДА.

Те, що він списує все на карантин – це повна нездатність керувати областю. Потрібно розбиратись не лише в готельно-розважальних комплексах, а й хоч трішки – у бюджеті, потрібно розбиратись у людях, працювати з депутатським корпусом. Бо тільки у взаємодії можна вийти з цієї важкої ситуації.

Джерело : stopcor

Зверніть увагу!

В Україні скасують статус “обмежено придатний”

Вже цього тижня, 4 травня 2024 року, набирає чинності закон про забезпечення прав військових на …

4 коментарі

  1. “Нема ніяких підстав для введення Тернополя в червону зону. Ми виступаємо проти встановлення додаткових карантинних заходів”, – говорить депутат міської ради Петро Болєщук.

  2. Від 7 вересня Тернопіль і ще кілька районів області потрапили до червоної карантинної зони. За правилами кольорового карантину, там мають закрити школи, дистадки, громадський транспорт, торгові центри. Але місцева влада проти. Мер Тернополя Сергій Надал каже, що місто і школи мають повністю працювати, але дотримуватись всіх заходів безпеки.

  3. В свою очередь Луцк и Тернополь, которые в течение недели были в “красной” зоне, оказались в “оранжевой” и “зеленой” зоне соответственно.

  4. В Україні набувають чинності нові правила карантинних обмежень – що зміниться та які міста потрапили в червону зону В Україні набувають чинності нові правила карантинних обмежень – що зміниться та які міста потрапили в “червону” зону

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *