Яремко і “КО” – Тернопільська лісова МАФІЯ

У ДП «Тернопільське лісове господарство» практикують вимагання хабарів у великих розмірах   за відпуск деревини поза обліком та видачу документів на деревину із нижчим сортом та безперешкодний вивіз її з території ввіреної йому ділянки лісництва.

 Лісівники Тернопільщини неодноразово зверталися до голови Державного агентства лісового та мисливського господарства Заблоцького, Тернопільської ОДА, Тернопільської обласної ради та народних депутатів України з повідомленнями щодо надскладної ситуації, в якій опинилися лісові господарства регіону через менеджмент Яремка.  За їхньою інформацією, під проводом Олега Яремка з травня 2018 року здійснювався експорт деревини до країн Європи. Сировину продавали через так звані фірми-«прокладки» великим деревообробним споживачам Румунії, Словаччини, Польщі. За це Яремко нібито щомісяця отримував «відкати» від 3 до 5 євро за кубометр деревини, тобто до 10 тисяч євро на місяць.

Після закриття експорту, щоб не втрачати «ліві» прибутки, очільник Тернопільського обласного управління лісового і мисливського господарства примусив керівників держпідприємств укласти угоду з фірмою «РРP трейдінг» на постачання щепи технологічної в Румунію попри очевидну збитковість таких контрактів для ДП. Натомість усіх, хто не хоче забезпечувати корупційні потоки, Яремко шантажує дисциплінарними покараннями та звільненням з роботи.

У Бучацькому та Монастириському районах надалі процвітає корупція і беззаконня.

Мешканці цих районів розповідають про ДП «Бучацьке лісове господарство», а саме як здійснюється незаконна порубка дерев у лісі, видобуток каміння-плитки та хто є головними персонажами схеми.

Головні “герої”:

 –  директор ДП «Бучацьке лісове господарство» Чаправн Володимир Михайлович;

  – головний лісничий ДП ” Бучацьке лісове господарство” Криса Ігор Тарасович;

 – лісничий Монастириського лісництва ДП «Бучацьке лісове господарство» Литвин Тарас Дмитрович;

 – помічник лісничого Монастириського лісництва ДП «Бучацьке лісове господарство» Старик Іван Михайлович;

 – лісник Коропецького лісництва ДП «Бучацьке лісове господарство» Меленюк Мирон Мирославович.

–  Павло Михайлович Штиник звільненний з посади лісничого у Монастириському районі за незаконні порубки лісу в регіоні натомість очолив лісгосп у Кременецькому районі.

Ці, так звані, лісники із відома начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Яремко Олега Павловича, здійснюють незаконну порубку лісу та його подальшу реалізацію.

Найцікавіше те, що за однією із таких  схем стоїть “сірий кардинал м.Бучача” – начальник Бучацького районного сектору УДМС України в Тернопільській області Делявський Юрій Володимирович та його родина. Саме Делявським у с.Соколів Бучацького району на пилорамі (земельній ділянці к.н. 6121286600:01:001:0001, оформлена  на сестру Делявського Лучко Людмилу(Делявська))  було організовано злочинний промисел по особистому збагаченню.

 Під прикриття місцевого “князька” Юрія Делявського його шваґро  Лучко Роман у народі «Птіца», спільно із працівниками ДП «Бучацьке лісове господарство» Литвином Тарасом, Меленюком Мироном та інших, налагодили схему щодо незаконної порізки  дерев (дуб, ясен) на території лісових масивів Бучацького району. Лісничий Меленюк залучив до їхньої прибуткової справи свого сина Романа, який займався транспортуванням “лівого” лісу. Ділки під прикриттям екс-керівництва Бучацького відділку поліціі (Побуринного Ярослава, Дудина Володимира) , незаконно вирубаний ліс звозили та складували на пилорамі Делявського в селі Соколів. Із с. Соколів лісоматеріали відправляли за адресою Івано-Франківська область, м. Калуш, вул. Промислова, будинок, 3А (ТОВ Термінал Вуд), для експорту за кордон.

Також лісоматеріали, перед відправленням в Івано-Франківську область, складувалися за адресою м.Бучач вул. Тичини (24.05.2018р., було присвоєно адресу Тичини, 3 «К») на земельній ділянці к.н.61211210100:02:004:1255, яка також належить Лучко Людмилі(Делявська). Окрім складування зрізаного лісу на даній земельній ділянці Делявським без єдиного дозвільного документа та погоджень було побудовано, та відкрито автомийку «LUX WASH 24».

Для оформлення фіктивних документів на продукцію та її походження Юрієм Делявським було залучено посадових осіб Монастириського комунального лісогосподарського підприємства (Тернопільська область, м. Монастириська, вул. Шевченка, буд. 146.)

У  Юрія Делявського є впливові покровителі, такі як його начальник Ярослав Давибіда ,Олег Яремко та інші близькі до “тимчасового” міністра  МВС    Арсена Авакова ( про них буде згодом), які скоріш всього отримують «долю» із незаконної зрізки лісу та подальшим експортуванням лісоматеріалів та виробів із них за кордон. Підтвердженням цього є те, що Делявський та «КО» системно та безкарно займалися/займаються незаконною вирубкою лісу. Не дивлячись на відкриття тільки но у  24.01.2018р кримінального провадження №42018211180000009, ліс ріжуть та експортують за кордон і надалі. 17.07.2019р отримують нове кримінальне провадження №42019211180000056.

На даний час у Бучацькому районному суді розглядається кримінальна справа №42019211180000056 від 17.07.2019р. за ознаками злочину, передбаченого ч.-4 ст.-246 КК України відносно « лісорубів групи Делявського». один із активних учасників  даної групи –  Лучко Роман «Птіца», швагро та права рука Юри Делявського. 

“Птіца”і “КО”  обвинувачуються за незаконну порубку дерев у лісах, перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев чим заподіяли матеріальну шкоду державі понад 700 000 гривень. Подейкують, що Юрій Делявський вже «порішав» питання у Бучацькому суді,  Місцеві жителі  кажуть  цю лісову та не тільки  мафію ніщо та ніхто не зупинить, адже все погрузло у  “долях”,”хабарах”,”відкатах” та корупціїї.

P.S

 

Зверніть увагу!

В Україні скасують статус “обмежено придатний”

Вже цього тижня, 4 травня 2024 року, набирає чинності закон про забезпечення прав військових на …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *