НАБУ клопотатиме, аби голову Тернопільської облради та двох заступників Тернопільської ОВА відсторонили від посад

НАБУ вирішує питання щодо звернення до Вищого антикорупційного суду з клопотанням про відсторонення голови Тернопільської обласної ради та двох ексзаступників Тернопільської обласної військової адміністрації від посад.
Про це повідомили у відповіді Національного антикорупційного бюро України на інформаційний запит Суспільного.

Також у документі йдеться, що усі підозрювані у вимаганні хабаря внесли застави та вийшли з-під варти 29 червня, наступного дня після судових засідань, на яких їм обирали запобіжні заходи.

Адвокат Віталій Скиба розповів Суспільному, що з юридичної точки зору жодних обмежень на сьогоднішній день Михайло Головко в публічному просторі немає.

“Немає ухвали суду, яка згідно вимог кримінальної справи законодавства, слідства чи прокурора з клопотанням, про відсторонення службової особи від виконання посадових обов’язків чи від посади, яку він займає. На сьогоднішній день є тільки про обрання запобіжного заходу і то альтернативна, тобто, з внесенням застави. Про інші обмеження, арештів і відсторонення немає. Якщо така ухвала суду буде, то посадові особи інші, в тому числі й відділ кадрів обласної ради, зобов’язанні відсторонити, виконати цю ухвалу, добровільно чи примусово, він буде відсторонений, якщо буде клопотання і ухвала суду. На сьогоднішній день по тому, що є з юридичної точки зору жодних обмежень немає”.

Нагадаємо, 26 червня Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали та повідомили про підозру голові Тернопільської обласної ради та двом заступникам голови обласної військової адміністрації.

Прокурор антикорупційної прокуратури Артем Стельмах розповів Суспільному, що посадовці вимагали понад 2 мільйони гривень у підприємця. Попередня кваліфікація – частина 4 статті 368 Кримінального кодексу. Це вимагання неправомірної вигоди групою осіб за попередньою змовою. Санкція статті передбачає ув’язнення на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна.

28 червня Вищий антикорупційний суд розглядав справи Михайла Головка, Ігоря Дем’янчука та Ігоря Гайдука. Суд обрав всім підозрюваним тримання під вартою 60 діб, або заставу в розмірі 805 200 грн.

 

Джерело: Від Тарнополя до Тернополя

 

Зверніть увагу!

В Україні скасують статус “обмежено придатний”

Вже цього тижня, 4 травня 2024 року, набирає чинності закон про забезпечення прав військових на …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *