Прокурора, який був процесуальним керівником у справі ексголови ВСУ Князєва, скоротили

Справа про хабар ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі розгорівся скандал: посаду процесуального керівника у цій справі Олександра Омельченка скоротили. Він заявляє про позбавлення посади через конфлікт з очільником САП.

Пряма мова: “Про те, що я уже не працюю у САП, я дізнався 3 липня, коли вийшов на роботу. Перед цим, 30 червня, я був у відпустці один день. Мене ознайомили з наказом про те, що посаду начальника першого відділу скорочено і у той же час утворено нову посаду – начальника першого відділу – заступника начальника управління підтримання публічного обвинувачення та представництва в суді САП, хоча така посада законом не передбачена.

Відбулося скорочення посади начальника першого відділу і одразу ж з’явилася вакансія начальника першого відділу — заступника начальника управління підтримання публічного обвинувачення та представництва в суді САП. По суті, це ніяке не скорочення, а просто мене позбавили посади”.

Деталі: Своє звільнення Омельченко пов’язує з конфліктом з очільником САП Олександром Клименком “з приводу певних розбіжностей у розумінні проведення процесуальної дії у справі Князєва”.

“До цього будь-яких нарікань і претензій до моєї роботи не було. Підстав для скорочення посади також не було, оскільки у нас 11 прокурорів мобілізовані, і відчувається брак кадрів”, – зазначив він.

Омельченка скоротили з САП після конфлікту з очільником САП Олександром Клименком через погодження клопотання детектива Національного антикорупційного бюро про запит на правову допомогу до Польщі з тим, щоб розблокувати вилучений під час обшуків телефон Князєва.

Прокурор вважає, що у САП відбулося не скорочення, а позбавлення його посади.

У зв’язку з цим Омельченко звернувся до Ради прокурорів із повідомленням про загрозу незалежності прокурора.

На запитання, хто наразі проводить процесуальне керівництво у справі Князєва, Омельченко зазначив: група прокурорів, які разом з ним працювали над цим провадженням.

Нагадаємо, 15 травня детективи НАБУ затримали голову Верховного суду Всеволода Князєва. За твердженням слідства, це сталось при отриманні хабаря у 2,7 мільйона доларів. Судді Верховного суду після затримання Князєва звільнили його з посади голови і заявили, що це “чорний день в історії суду”.

16 травня під час пленуму Верховного суду 140 суддів підтримали висловлення недовіри Князєву. Судді також ухвалили постанову пленуму ВС про припинення його повноважень.

17 травня Вищий антикорупційний суд відмовився задовольнити скаргу захисту Князєва на його затримання. 18 травня Вища рада правосуддя задовольнила подання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про надання дозволу на утримання Князєва під вартою. Того ж дня Вищий антикорупційний суд обрав екс-голові Верховного суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внести 107,3 млн грн застави.

31 травня Апеляційна палата ВАКС зменшила заставу Князєву до 75 млн грн, водночас залишила його під вартою.

26 травня пленум обрав новим головою Верховного суду Станіслава Кравченка. До цього він очолював Касаційний кримінальний суд у складі ВС.

Що відомо про справу голови Верховного Суду Князєва – детальніше ТУТ

 

Зверніть увагу!

В Україні скасують статус “обмежено придатний”

Вже цього тижня, 4 травня 2024 року, набирає чинності закон про забезпечення прав військових на …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *