В Одесі працівники віськкомату силоміць затримали чоловіка: в ТЦК визнали перевищення повноважень

 

 

В Одеському обласному ТЦК та СП за результатами перевірки відео силового затримання цивільного військовими заявили, що той здійснював пряму трансляцію розгортання мобільного блокпосту, але визнали перевищення військовими повноважень.

Деталі: У п’ятницю в одеських місцевих соцмережах було оприлюднено відео, на якому видно, як військові б’ють чоловіка в цивільному, а згодом силоміць заштовхують до автомобіля. У підписі до відео йшлося, що в місті триває “жорстка вулична мобілізація”.

У суботу в Одеському обласному ТЦК та СП за результатами перевірки заявили, що “громадянин здійснював пряму трансляцію розгортання мобільного блокпосту, що суворо заборонено нормами правового режиму воєнного стану”.

Дослівно: “Отримавши зауваження від представників Нацгвардії, громадянин увійшов у конфлікт, відверто провокуючи військових. Під час перевірки його документів і звірки даних за базою ухилянтів, громадянин почав погрожувати, і поводився агресивно, не припиняючи провокацій.

Співробітники одного з районних ТЦК та СП Одеси, не втримавши емоцій, перевищили повноваження і, застосувавши силу, всадили його в транспортний засіб для доставки в центр комплектування”.

Більше деталей: В обласному ТЦК та СП визнали, що районний ТЦК намагався приховати свою причетність до інциденту.

“За результатами службової перевірки виявлено і тих, хто перевищив службові повноваження, і порушення у використанні необлікованого транспортного засобу. Винні посадові особи притягнуті до дисциплінарної відповідальності і будуть переведені у бойові підрозділи, де зможуть спрямувати силу і міць на боротьбу із ворогом”, – йдеться в повідомленні.

14 липня у мережі також з’явилося відео, на якому люди у військовій формі під час переслідування чоловіка в Дніпрі застосовують силу та влаштовують стрілянину у громадському місці; у поліції заявили, що проводять перевірку і встановлюють учасників. 

У мережі зазначають, що це не перший такий випадок. Наприкінці січня в соцмережах з’явилося відео, як працівники військкомату в Одесі під час вручення повістки затримують чоловіка та силою садять його до машини.

У центрі комплектування визнали «некоректну поведінку» військових, призначили службову перевірку й зазначили, що представники військкомату звернулися до чоловіка в межах загальної мобілізації, оскільки він досі не прибув до ТЦК.

У лютому сталася подібна історія. Тоді повідомлялося про початок службового розслідування.

А в червні працівник військкомату на Одещині вистрілив у повітря під час сварки із чоловіком.

У Тернополі теж неодноразово відбувалися незаконні затримання цивільних громадян працівниками ТЦК. У соцмережах з’явилося відео, на якому видно працівників військкомату, які у грубій формі витягали чоловіків призовного віку з автобуса “Микулинці-Тернопіль”.

Зверніть увагу!

В Україні скасують статус “обмежено придатний”

Вже цього тижня, 4 травня 2024 року, набирає чинності закон про забезпечення прав військових на …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *