Що не політик то злодій, або як Заставний присвоїв один зі стратегічних об’єктів Тернополя

 

За інформацією інтернет видання “Тернопільський тиждень”:

26.04.2007 в Тернополі було засновано таке собі ТОВ «Фірма Віртус» (згодом перейменована на ТОВ «БСК Трейдінг»), а 18.07.2007, тобто менше аніж через 3 місяці по тому, подібне до нього ТОВ «Інекском».                           

Що цікаво, співзасновником ТОВ «БСК Трейдінг»), є громадянинка Росії, а керівником –  колишній очільник агропромислового управління Тернопільської облдерджадмінстрації, свободівець Олег Напора.

Вказані товариства разом поєднувало те, що їх кінцевими бенефіціантом стали власники ПАТ «Птахофабрика Тернопільська», головою правління якого, до того як стати мером обласного центра і працював сьогоднішні нардеп Роман Заставний (крім цього йому в товаристві належала і чимала кількість акцій – прим. ТТ)

14.08.2007 ці пов’язані кінцевим бенефіціантом товариства, продали один одному розташоване по вул. Чумацька,2,  в м. Тернополі нерухоме майно площею 106,3 кв.м.

Хто не знає, пояснимо – це майно є нічим іншим, чи точніше, було,  стратегічним об’єктом резервного водопостачання такого масиву як «Дружба» та мікрорайонів «Кутківці» та «Пронятин».

І що найбільш цинічно – куплені споруди  були розташовані у регіональному ландшафтному парку «Загребелля», який належить до природно-заповідного фонду України (100 м. від готелю «Галичина» в глиб парку).

Яким чином такий стратегічно важливий для життєдіяльності міста об’єкт опинився у власності ТОВ «Фірма Віртус» («ТОВ «БСК Трейдінг») одразу ж після заснування цього товариства,  невідомо.

Але точно відомо, що відчуження комунальним підприємством «Тернопільводоканал» цього стратегічного об’єкту водопостачання(навіть якщо не брати до уваги, що одним із власників товариства є громадянка Російської Федерації, а саме жителька м. Івантєєвка Московської області, тобто держави агресора) суперечить вимогам законодавства України.

Редакції “Тернопільський тиждень” точно відомо і те, що вимогам законодавства суперечить, зокрема, і укладений між товариствами «Фірма Віртус» та «Інекском» договір купівлі-продажу розташованого в регіональному ландшафтному парку об’єкта нерухомості, оскільки за законом до покупця споруди одночасно переходить і право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені.

А ТОВ «Фірма Віртус» будь яких прав на земельну ділянку під стратегічним об’єктом, який вона продала ТОВ «Інекском», взагалі ніколи не мала.

Тут і почалось те, що зазвичай зветься – «хвіст крутить собакою»

Незважаючи на явну незаконність оборудки, яка 100% тягнула за собою втрату Тернополем резервного джерела водопостачання, очолювана в ті часи Романом Заставним  міська рада і тодішні депутати 31 серпня та 18 жовтня 2007 року дружно проголосували за надання ТОВ «Інекском» дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки площею 0,8726 га.

Нібито для  реконструкції стратегічного об’єкта водопостачання в готельно-розважальний комплекс. При цьому тодішні депутати «закрили очі» навіть те, що саме комунальне підприємство «Тернопільводоканал» згоду на вилучення у нього цієї ж земельної ділянки не надавало.

Але щось пішло не так. Чи то депутати не отримали від Заставного обіцяного, чи з інших причин, але затверджувати підготовлений ТОВ «Інекском» проект землеустрою депутати згодом не стали.

Тоді Роман Заставний, діючи за запасним варіантом, через своїх людей робить наступне: ТОВ «Інекском» звернулось до довіреного судді, який одразу ж (впродовж місяця) прийняв потрібне та явно незаконне рішення, яким і зобов’язав міську раду укласти з товариством договір оренди потрібної меру земельної ділянки.

При цьому для обслуговування 100 м. кв. споруд суд зобов’язав міську раду укласти з товариством (в якому і власником і працівником є, УВАГА, лише 1 людина), договір оренди на майже 0,9 га. заповідної землі, тобто в 9 разів більше площі самої незаконно придбаної споруди.

Попри явну незаконність рішення (суддя господарського суду, і знову ж таки, УВАГА, розглянув справу, яку мав право розглядати виключно адміністративний суд, при цьому він зобов’язав міську раду прийняти конкретне рішення, хоча мав право лише зобов’язати раду розглянути звернення в обумовлений термін), Заставний,  як міський голова навмисно (і, цілком ймовірно, за попередньою домовленістю із суддею) апеляцію на нього не подав, наслідком чого і став укладений міською радою із ТОВ «Інекском» злочинний договір.

Прокурори подали апеляцію на це рішення

Маючи іншу (цього разу законну) думку, Львівський апеляційний адміністративний суд апеляцію прокуратури задовольнив і як наслідок, незаконну постанову господарського суду Тернопільської області скасував.

Незважаючи не це Роман Заставний договір з ТОВ «Інекском» (укладений виключно на підставі скасованого судового рішення) залишив в силі, тобто розривати із зрозумілих причин, не став.

Отже, як встановила прокуратура, в 2008 році Роман Заставний передав ТОВ «Інекском» 0,9 га заповідної землі незаконно.

Яке цій ділянці Заставний Р.Й. уготовив призначення, редакція дізналась із кримінального провадження №12014210010000324, з матеріалів якого вбачається, що отримавши дозвіл на будівельні роботи за №113181031181, ТОВ «Інекском», (під виглядом реконструкції придбаної в ТОВ «Фірма Віртус» 100 м. споруди), виступило замовником будівництва на ній  3-х багатоквартирних будинків 9, 12 та 14 поверхів відповідно.

Знаючи, хто на справді стоїть за ТОВ «Інекском», а також те, що на сьогодні Роман Заставний із Міністром внутрішніх справ України перебуває в одній партії, передбачити наслідки розслідування згаданого кримінального провадження  не так вже і складно.

За наявної в редакції інформації, Заставний і Со. шляхом зміни власників, на даному етапі продали ТОВ «Інекском» іншим, необізнаним в їх оборудках особам, від яких отримали за це близько 30 (тридцять!!!) мільйонів гривень.

Тобто суму, якраз необхідну народному депутату України Роману Заставному для викупу у громади Тернополя ресторану «Файне місто».

Отже, внаслідок наведеної складної і хитромудрої комбінації-махінації від Заставного, громада Тернополя:

  • втратила стратегічно важливий  об’єкт резервного водопостачання;
  • втратила близько 1 га у регіональному ландшафтному парку «Загребелля», що належить до природно-заповідного фонду України;
  • не отримала до бюджету кошти, які могла б отримати від продажу майже 1 га вказаних земель під забудову (як це, наприклад, робить Садовий у сусідньому Львові);
  • була позбавлена можливості прозоро використати ці кошти, наприклад на потреби ветеранів АТО і т.і.

В цей же час, Заставний і Со. поповнили свої статки ще близько на 30 000 000 грн.

Зверніть увагу!

В Україні скасують статус “обмежено придатний”

Вже цього тижня, 4 травня 2024 року, набирає чинності закон про забезпечення прав військових на …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *