На Тернопільщині, в невеликому містечку Бучач, вже тривалий час місцеві жителі стикаються з бездіяльністю та сумнівними діями поліції та прокуратури. У цьому провінційному “болоті” бурхливу діяльність розгорнула сумнозвісна родина Довбенків — Валерій та його син Роман.
Валерій Довбенко — колишній міліціонер, звільнений зі служби після скандального інциденту: в стані алкогольного сп’яніння він напав і побив двох вчительок. Суд, який мав би забезпечити справедливе покарання, дав Валерію лише один рік умовного терміну за спричинення тілесних ушкоджень.
Під час служби в органах МВС Валерій був відомий як негідник — типовий представник системи, яку й досі прикривають своїх. Попри звільнення у 2006 році за дискредитацію правоохоронних органів, йому вдалося оформити пенсію МВС завдяки підтримці тодішнього начальника УБОЗу в Тернопільській області Шеремети Петра Петровича. Останній не лише посприяв отриманню пенсії, а й тривалий час підтримував «добробут» родини Довбенків, поки між ними не виник конфлікт.
Петро Шеремета раніше обіймав посади начальника розшуку в Івано-Франківську та керівника УБОЗ УМВС в Тернопільській області.
Після звільнення Валерій не покинув «прибуткової» діяльності — у Бучачі він займається позиками грошей, які не повертає, натомість залякує та переслідує позичальників, застосовуючи фізичну силу.
Роман Довбенко, син Валерія, вже фігурує у понад семи кримінальних провадженнях. Він регулярно переслідує, шантажує та залякує мешканців міста, діючи в змові з окремими працівниками поліції та прокуратури. На даний момент Роман є обвинуваченим за ст. 125 ч. 2 КК України. Звернення громадян щодо його протиправних дій залишаються без належної реакції — і місцеве, і обласне керівництво поліції їх ігнорує.
Особливо активно “кришує” сім’ю Довбенків поліцейський Степан Яцух, відомий у місті як «чорний кардинал» Бучацької поліції. До покровителів Довбенків також належать прокурори Олександр Божко, Юрій Табака, Юлія Боднарчук та Сніжана Періг.
Зовсім дивною виглядає пасивність Управління внутрішньої безпеки в Тернопільській області — структури, яка мала б реагувати на зловживання та злочини «оборотнів у погонах», але чомусь лишається імпотентною та бездіяльною.
Юридичний супровід родини Довбенків забезпечують адвокати Андрій Пасічник та Ігор Андрусенко, які, за словами очевидців, виконують роль «рішал» — посередників між клієнтами та охочими до наживи суддями. Далі буде..