Прем’єр міністр Денис Шмигаль став фігурантом кримінальної справи за незаконне виведення з бюджету майже 10 мільйонів доларів

 

Проти прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля порушено кримінальне провадження прокурором Спеціальної антикорупційної прокуратури щодо незаконного виведення з України 10 млн дол., через що прем’єру може світити до 12 років в’язниці.

Таку інформацію в Telegram поширив колишній народний депутат Ігор Мосійчук, додавши фото витягу з ЄРДР, пишуть “Українські новини”.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрили кримінальне провадження відносно прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра юстиції Дениса Малюськи через участь в організованій злочинній схемі з виведення понад 330 млн грн. ($9 млн) з держбюджету за сумнівним рішенням міжнародного арбітражу. Фігурантам загрожує до 12 років в’язниці. 

“6 червня 2023 року прокурор САП самостійно виявив правопорушення в діях Дениса Малюськи та прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і порушив кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 привласнення, розтрата майна, заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем у складі організованої групи”, – наголосив Мосійчук.

За його словами, вчинення злочину розпочалось іще в 2015 році, коли міністром юстиції був Павло Петренко. “2 березня 2015 року Національний банк України оголосив ПАТ “Кредитпромбанк” неплатоспроможним. Серед іншого на депозитах цього банку зберігалось близько $8 млн нідерландської компанії City State NV та українських компаній, пов’язаних із українським бізнесменом Анатолієм Юркевичем. Після банкрутства банку, усвідомлюючи, що депозит законним шляхом повернути неможливо, Юркевич оголошує ці кошти міжнародними інвестиціями” – відзначає Мосійчук.

За словами І. Мосійчука , згідно з матеріалами справи, далі Юркевич звертається зі скаргою до Міжнародного центру по врегулюванню інвестиційних спорів у США. “Замість того, щоб повідомити цей центр, що ці гроші – це не інвестиція, а депозит, і що предмету для арбітражу немає, тодішній міністр юстиції дає згоду на представлення інтересів України, і оголошує тендер на надання юридичних послуг вартістю 450 тис євро”, – розповів екс-нардеп. ВІн зазначає, що компанія, яка представляла Україну, за одне засідання програла справу, і у вересні 2019 року адвокати Юркевича звернулися до суду в Україні з вимогою відшкодувати гроші.

“Особисто міністр Денис Малюська на 40 сторінках готує обґрунтування для Кабінету міністрів, чому треба виплатити фірмам Юркевича кошти з держбюджету. І це попри те, що з його власного департаменту по запобігання корупції йому пишуть, що невиконання рішення цього арбітражу не несе ніяких загроз для України і не має стосунку до зобов’язань щодо євроінтеграції. Відповідною постановою Кабміну під головуванням прем’єра Шмигаля від 21 грудня 2020 року за номером 1284 кошти Юркевичу виплачуються в сумі близько 9 млн дол. США через Фонд боротьби з ковідом”, – пояснив Мосійчук.

За його словами, зв’язуючою ланкою між усіма сторонами був юрист Андрій Довбенко, який зараз перебуває в міжнародному розшуку. Зокрема, відзначає Мосійчук, Довбенко мав пряме відношення до розпродажу майна націоналізованого Сбербанку Росії, в заставі якого перебували практично всі активи бізнесмена Юркевича, включно зі згаданими компаніями, на які були отримані відшкодування.

“Можемо припустити, що в результаті ці кошти отримав не Юркевич, а люди, афілійовані до Довбенка, Малюські і Шмигаля”, – резюмував Мосійчук.

“За кожним моїм словом в цьому дописі є документ! Залишається сподіватися, що САП і НАБУ не обмежаться кримінальним провадженням, а далі буде підозра, суд і вирок адже корупція вбиває точно так як і ворожі кулі”, – додає колишній народний депутат.

Зверніть увагу!

В Україні скасують статус “обмежено придатний”

Вже цього тижня, 4 травня 2024 року, набирає чинності закон про забезпечення прав військових на …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *