Особливості проведення тендеру на суму 3 162 913,20 грн із ПДВ: Публічне звернення до правоохоронних органів!

Особливості проведення тендеру на суму 3 162 913,20 грн із ПДВ: Публічне звернення до правоохоронних органів!

13 серпня 2024 року Відділ освіти, культури, молоді та спорту Великобірківської селищної ради в особі Ольги Урманець оголосив тендер на капітальний ремонт системи опалення у КЗ “Великобірківський ліцей ім. С. Балея” за адресою: вул. Шкільна, 1, селище Великі Бірки, Тернопільський район, Тернопільська область.

Директором загальноосвітнього закладу  – є Чайка Світлана Петрівна. Начальник управління освіти та науки Тернопільської ОДА – є Ольга Хома.

Закупівля зареєстрована під номером 24725032. Участь у тендері взяли три учасники, серед яких два були спеціалізовані компанії з багаторічним досвідом та відповідними ресурсами.

Однак тендер був виграний не спеціалізованими фірмами, а ФОП “П’ятничко Михайло Геннадійович”, який подав пропозицію на суму, що перевищувала інші на майже півмільйона гривень. Вибір цього підрядника є сумнівним, враховуючи відсутність у нього належних ресурсів для виконання капітальних робіт: у власності ФОПа є лише мінімальний набір обладнання, а також відсутні наймані працівники.

30 серпня 2024 року між Ольгою Урманець, представником Відділу освіти, та ФОП “П’ятничко Михайло Геннадійович” було підписано Договір підряду №56 на виконання капітального ремонту системи опалення.

Проте, вже 3 жовтня 2024 року було укладено додаткову угоду №1 до Договору, згідно з якою сторони погодили виконання робіт на суму 2 372 373,71 грн. Варто зазначити, що розрахунки були здійснені одразу після підписання угоди, що є винятковим випадком у сфері публічних закупівель. Відповідно до умов договору, оплату робіт потрібно було здійснювати протягом 30 днів після їх завершення та підписання відповідних актів, але у цьому випадку розрахунок був проведений негайно.

Договір №56 передбачав завершення робіт до 20 листопада 2024 року, однак ФОП “П’ятничко” завершив роботи менш ніж за місяць, що викликає сумніви щодо якості та відповідності виконаних робіт технічній документації.

Крім того, відповідно до умов договору, підрядник повинен був нести відповідальність за будь-які недоліки чи дефекти у виконаних роботах протягом гарантійного терміну — 5 років. Проте, за умовами додаткової угоди від 3 жовтня 2024 року, обидві сторони фактично відмовилися від будь-яких взаємних претензій та обов’язків за договором. Це означає, що гарантійні зобов’язання на 5 років були анульовані, і будь-яка відповідальність підрядника за можливі дефекти тепер виключена.

Сумнівна швидкість виконання робіт, незвично швидкі розрахунки, а також відмова від гарантійних зобов’язань викликають питання щодо прозорості проведеного тендеру. Можна припустити, що дії замовника та підрядника спрямовані на свідоме уникнення контролю та відповідальності. З огляду на це, є всі підстави вважати, що фінансові махінації могли мати місце.

Редакція сайту звертається до правоохоронних органів звернути увагу на цей тендер та провести ретельне розслідування щодо законності проведеної закупівлі, її результатів та дій посадових осіб, які могли сприяти зловживанню  бюджетними коштами.

Зверніть увагу!

В Україні виявили нові потаємні активи працівників МСЕК: скільки чого знайшли

Велику кількість з виявлених активів фігуранти отримали під час повномасштабної війни РФ проти України та …