Шість років дурила людей, підробляла документи та спокійно спала.

 

29.07.2021р. на   офіційному сайті ГУНП в Тернопільській області з’явилася інформація, що працівники управління стратегічних розслідувань спільно з колегами із Тернопільського Управління ДВБ НП України, викрили злочинну групу з ознаками організованості з міжрегіональними зв’язками, яка діяла на території Тернополя впродовж 2020-2021 років.

За словами Віталія Кравчука, заступника начальника управління стратегічних розслідувань,  місцевий житель створив на території обласного центру фірму, яка займалася виготовленням офіційних документів. Своїм клієнтам вони пропонували послуги щодо сприяння виїзду за межі України, зокрема у країни Євросоюзу, за грошову винагороду виготовляли документи, які посвідчували факти, що мають юридичне значення або надають права чи звільняють від обов’язків при перетині кордону України та безперешкодного проїзду у країни ЄС, дипломи вищих навчальних закладів, посвідчення водіїв. 

Під час обшуків у членів злочинної групи  було вилучено довідки із медичних установ щодо проходження громадянами тестів на виявлення вірусу COVID, електронні носії інформації, USB – флешки, карти пам’яті, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, принтери, сім-картки операторів стільникового зв’язку, гроші, бланки документів, печатки підприємств, установ, організацій, паспорти громадян України для виїзду за кордон, їх копії, нотаріальні бланки, ліцензії та поліетиленові пакети із залишками порошкоподібної речовини”.

Що «борці» у пагонах зі злочинністю залишили поза кадром.

Злочинне угрупування було сформовано ще у 2014-р. У той складний час тотального зубожіння народу та фактичного стану війни люди масово бажали виїхати на заробітки й віддавали свої документи людям та фірмам із сумнівною репутацією. На цій хвилі заробітчан та масового виїзду й виникло тріо ошуканців та аферистів  – Бриляк Ма’ряна  її чоловік Бриляк Володимир, а також Гонтарук Іван. Їхня контора(офіс) знаходилася навпроти видавництва “ЗБРУЧ” (базар “КУПОН”, 2 пов., оф. №17). Кожен з тріо  виконував окрему функцію заради спільної мети – незаконним шляхом заволодіти грошима довірливих людей.

Як тріо працювало? Пан Іван шукає людей, котрі бажають виїхати за кордон та приводить їх в офіс до М.Бриляк. Пані Мар’яна обіцяє усе, чого хоче клієнт, бере паспорти та гроші, але в назначений термін не виконує своїх обіцянок. Обурені громадяни через пана Івана хочуть повернути свої кошти, котрі сплатили за обіцяну виконану роботу, але той одразу каже, що він працює на Мар’яну, тож усі претензії до неї. В цей час горе-бізнесменка зникає на декілька днів, прикриваючись різними обставинами, а в телефонній розмові «переводить стрілки» на підопічного Івана.

Група також займалися підбором  польських документів під схожу  людину. Підібравши документ  людину відправляли різним способом на заробітки в Англію. Нерідко відправлення на таких польських «паперах» закінчувалося для людини депортацією та тюрмою. Ціна  даної послуги від 1500 до 5000 тисяч євро, а то і більше.

Та найцікавіше чекало людей, котрі настирливо вимагали повернення своїх коштів. У телефонній розмові аферисти спочатку виводили людей на емоції, а коли гнів «на другому кінці дроту» досягає піку, шахраї включали диктофонний запис розмови, де люди, не перебираючи слів, кричать у слухавку, аби їм віддали гроші. Для чого це їм? Одразу по завершенні розмови тріо зверталося в Управління боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ), мовляв, якісь люди вимагають незрозумілих коштів і погрожують їм. Як доказ представляють записи телефонних розмов.

Тут у дію у 2014-р. вступав  УБОЗ, який на той час очолював  Василь Джиджора. В застінках УБОЗу  Петро  Демборинський приймав  заяви в аферистів та навіть не підіймав своєї дупи із крісла, аби перевірити інформацію по тих, хто пише заяви щодо погроз зі сторони інших людей. Цим самим керівники  УБОЗу  у Тернополі спонукали розквіту  шахрайських дій зі сторони деяких осіб та покривали їх.

У 2015-р. після того, як інформація про діяльність Мар’яни та  Володимира Бриляків, Гонтарука Івана   набула широкого розголосу, шахраї вирішили змінити «профіль», а заодно і «місце дислокації». На той час злочинна група розрослася. Новим «місцем дислокації» злочинної групи стало підвальне приміщення за адресою м.Тернопіль вул.Князя Острозького,45. За даною адресою Маряна Бриляк у складі організованої групи  відкрито здійснювала свою злочинну діяльність протягом шести років. Втім, «чомусь», ними з 2014-р.,  так і не зайнялися правоохоронці, а от у 2021-р. ситуація різко змінилася. Як кажуть у Тернополі обізнані  люди, що  «Побриють на касу і кримінальну справу злиють».Побачимо.

 

Зверніть увагу!

В Україні скасують статус “обмежено придатний”

Вже цього тижня, 4 травня 2024 року, набирає чинності закон про забезпечення прав військових на …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *